salarizare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

salarizare

Mesaj  claudia seitan la data de Vin Dec 18, 2009 11:34 am

Dragi colegi, am o intrebare, ce mai stiti de salarizarea noastra incepand cu ianuarie 2010. Am inteles ca de la 01.01.2010 vom avea dreptul doar la salariul de incadrare si sporul de vechime fara alte sporuri sau drepturi. Dupa cate am mai inteles legea salarizarii unice nu se va aplica din ianuarie 2010 si ca pe o perioada de aproximativ de 6 luni vom fi cate 5 zile pe luna in concediu fortat cu reducere din "salar" de 15%. Crying or Very sad
Stiti cumva ce se mai aude de statutul nostru? Question

claudia seitan

Puncte : 15
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2008
Varsta : 40
Localizare : COMUNA FOENI, JUDET TIMIS

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

re

Mesaj  Juliana la data de Lun Dec 28, 2009 7:58 pm

Textul legii 330/2009, la art. 30 precizeaza clar ca in salariul de baza, de la 01.01.2010, vor fi incluse toate sporurile cu caracter permanent care exista la 31.12.2009 si sunt prevazute in subsolul anexelor specifice de salarizare; concret, pentru secretar, salariu va fi compus din salariul de baza actual, salariu de merit (daca il are), sporul de dispozitiv, sporul de fidelitate, sporul de vechime si sporul de confidentialitate (daca nu este functionar public). Cat despre celelalte "povesti" cu aplicarea intarziata a legii sau cu prelungirea zilelor de "voluntariat", atata vreme cat nu exista un text legal care sa le confirme, raman la stadiul de povesti...

Juliana

Puncte : 1
Reputatie : 100
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 39
Localizare : Stefanestii de Jos, jud. Ilfov

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum