statut si altele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

statut si altele

Mesaj  european la data de Mier Aug 05, 2009 11:35 am

senzatia mea este ca noi , cei care am postat pe aici, ne racim gura( a se citi internetul) de pomana. De ce ? Pentru ca vad ca nu ne baga nimeni in seama. Nici macar conducerea federatiei de la care ma asteptam sa ne comunice ceva, adica daca s-a discutat cu cineva pe tema asta sau daca s-au facut demersuri oficiale catre institutiile statului ( daca o fi vreuna interesata de aceasta problema), daca s-a obtinut vreo promisiune de dezbatere parlamentara. Nici macar actualizata versiunea aceea din 10.04.2009. Dezamagitor ! In schimb, guvernul prin d-l Emil Boc (fost primar si care cunoaste situatia cat de cat) are grija sa emita o ordonanta prin care secretarii uat care nu indeplinesc conditia de studii pentru functie de conducere, adica masterat, cu termen 2012, sa-si ia valiza si...... la plimbare. Adica ii intereseaza numai sa puna conditii pentru a-ti pastra o functie pentru care am pus umarul, unii dintre noi zeci de ani, dar cand e vorba de salarizare pentru functia de conducere se fac ca ploua. Domnule, e de groaza. Cica sporul de conducere este inclus in salariul de baza, bataie de joc. Nici macar nu au bunul simt sa indrepte ceea ce unul cu o minte "luminata" a gandit o asa prevedere. Pai daca speram ca aceasta problema sa se rezolve odata cu legea unica de salarizare, ieri aud la televizor ca e posibil ca acesta lege sa fie amanata, adica pentru mine s-ar traduce ca mai vedem noi statut si spor de conducere la pastele cailor. Mi s-a facut o lehamite de nu va spun!

european

Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/03/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum